Фіалки - пам'ятка початківцю.

2015-04-12 20:22:19 Комментариев: 0 Просмотров: 4536

 

 Фіалки - пам'ятка початківцю.

 Узамбарська фіалка - рослина родини геснерієвих, росте в природному середовищі, в тропічних і субтропічних регіонах Азії, Африки, Східної Австралії, Південної Америки та островів Індійського океану.  

 Фіалка кімнатна - одна з найпопулярніших в кімнатному квітникарстві рослин з 1927 р. Уже до 1949 р. було виведено понад 100 сортів, а сьогодні їх кількість перевищує кілька тисяч.

 

Укорінення можливе у воді, в субстраті, в мосі.
Ґрунт - куплений ґрунт або суміш листової, хвойної, дернової і торф'яної землі в пропорції 3: 1: 2: 1 з додаванням розпушувачів (перліту, вермикуліту, річкового піску, подрібненого моху сфагнуму).
Освітлення.  Найкраще горщики з квітами ставити на західні або східні вікна. Уникати прямого сонячного освітлення! Для того, щоб рослина рівномірно освітлювалася з усіх боків, горщики періодично повертають. Взимку, коли зменшується світловий день, можна скористатися штучним освітленням - люмінесцентними лампами.
Догляд - справжнє мистецтво і водночас серйозна копітка робота, що включає в себе полив, підживлення, створення сприятливого вологого клімату. Поливають сенполії в міру висихання ґрунту. Ґрунт слід регулярно зволожувати, але надмірна волога не повинна застоюватися в коренях. При поливі необхідно стежити, щоб вода не потрапляла на листя. НЕ можна поливати узамбарську фіалку холодною водою! Підживлення проводять комплексним мінеральним добривом раз на два тижні. Сенполія негативно реагує на нестачу азоту в ґрунті Оптимальна вологість повітря приблизно 50%, температура - 20-22° С, без різких коливань і протягів. Листя рослини не повинно торкатися віконного скла. Видалення відцвілих квіток і пошкодженого листя здійснюють регулярно.
Розмноження - висаджування листового живця, частини листочка, дочірньої розетки. Найпопулярніший спосіб – укорінення листового живця. Утворення корінчиків і розвиток діток триває 4-8 тижнів.  
Шкідники – це одна з проблем квітникаря. Існує багато різних видів шкідників, класифікувати яких дуже складно. Серед шкідників сенполії можна виокремити кілька груп: кліщі, комахи (попелиці, трипс, ногохвістки, подури, червець, білокрилка, щитівка тощо), черв’яки (нематода).
Хвороби.  Розрізняють інфекційні (сіра гниль, борошниста роса) та неінфекційні захворювання (загнивання стебла і кореня, в'янення нижніх листочків, пожовтіння, плямистість листя, неповне розкриття і передчасне засихання, опадання квіток) рослин. Збудниками інфекційних хвороб є бактерії, гриби, віруси . Для запобігання інфекційного захворювання слід суворо дотримуватися режиму поливу, температури, вологості, освітлення. Неінфекційні захворювання зазвичай виникають через порушення агротехніки. Вони можуть проявитися на одному екземплярі і не поширюватися на інші.   

 

Комментарии (0) Изображения
 Фіалки - пам'ятка початківцю.

Оставить комментарий

Ваше Имя:


Ваш комментарий: Внимание: HTML не поддерживается! Используйте обычный текст.

Оценка: Плохо            Хорошо

Введите код, указанный на картинке:


tab_advertising